چمران مظلوم بود

چمران مظلوم بود

چمران مظلوم بود

چمران مظلوم بود سومین کتاب از سری کتاب های مجموعه یاران ناب است. مجموعه ای که به بیان خاطراتی از حضرت امام خمینی (ره)، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) و شهدای گرانقدر می پردازد. تاکنون ۱۸ جلد از این مجموعه توسط انتشارات یازهرا سلام الله علیها منتشر شده است.

شهید چمران در سال ۱۳۱۱ در قم متولد و در سال ۱۳۱۲ به تهران مهاجرت کرد. پس از اتمام تحصیلات دبیرستان، در دانشگاه تهران در رشته الکترو مکانیک مشغول به تحصیل شد.در سال ۱۳۳۷ با استفاده از بورس تحصیلی دانشجویان ممتاز به آمریکا و دانشگاه تگزاس رفت. ۱۳۴۲ فارغ التحصیل شد و در سال ۱۳۴۳ در موسسه بل مشغول به کار شد. در سال ۱۳۴۹ برای کمک به مستضعفین لبنان وارد لبنان شد و در آن جا مشغول به فعالیت گردد و حزب امل را تاسیس نمود. سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت و پس از پیروزی انقلاب به عنوان وزیر دفاع منصوب شد. در سال ۱۳۵۹ ستاد جنگ های نامنظم را تشکیل داد و به عنوان نماینده مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت. سرانجام در سال ۱۳۶۰ در منطقه دهلاویه مجروح و به فیض شهادت نائل آمد.

کتاب چمران مظلوم بود ۳۶ خاطره از شهید مصطفی چمران از زبان هم رزمان و دوستان و آشنایان شهید است که به کوشش آقای علی اکبری گردآوری شده است.

برشی از کتاب:

دکتر، به میمنت و افتخار ورود شما این بره را قربانی کردیم. دکتر تا این را شنید لقمه را در دهانش نگذاشت و روی زمین گذاشت. در حالی که از شدت ناراحتی صدایش عوض شده بودگفت من فکر می کردم تمام پرسنل ارتش دارند از همین غذا می خورند.

برای خرید این کتاب به فروشگاه سایت مراجعه کنید.

 

نوشتن دیدگاه

You have to agree to the comment policy.

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>