صد سال تنهایی

صد سال تنهایی

صد سال تنهایی

صد سال تنهایی یکی از معروف ترین و پرفروش ترین رمان های جهان است.صدسال تنهایی رمانی است که زندگی شش‌نسل متوالی از یک خانواده به نام «بوئندیا» را شرح می‌دهد. این خانواده در دهکده‌ای خیالی به‌نام «ماکوندو» زندگی می‌کنند. وقایع داستان چیزی فراتر از خیال است. به جرات می توان گفت خواننده با مطالعه کتاب سحر می شود! یکی از عجایب این کتاب این است که برای فهم اتفاقاتی که برای اشخاص رخ داده نیازمند این هستید که یک شجره نامه از خانواده بوئندیا برای خود ترسیم کنید! چرا که اسامی افراد اسپانیایی و بعضا تکراری است. این درواقع هنر نویسنده است که یک اتفاق کاملاً غیرطبیعی را در دل یک ماجرای کاملاً واقعی به‌گونه‌ای جا می دهد که هیچ اشکالی به داستانش وارد نمیشود و خواننده می تواند منطق بی‌منطق او را بپذیرد و داستانش را دنبال کند. در یک نظرسنچی از نویسندگان و ادیبان بزرگ جهان صد سال تنهایی جزو ده رمان برتر جهان معرفی شده است.

نویسنده کتاب گابریل گارسیا مارکز، نویسندۀ بزرگ کلمبیایی است که در سال ۱۹۸۲ جایزۀ نوبل را به‌خاطر نوشتن صدسال تنهایی از آن خود کرد.تاکنون بیش از ۳۰ میلیون نسخه از این کتاب در جهان به چاپ رسیده است.

انتشارات متعددی این کتاب را چاپ کرده اند از جمله کتاب‌سرای نیک، آریابان ، انتشارات امیرکبیر

برشی از کتاب:

باران گُل تمام شب به صورت طوفانی آرام بر سر شهر بارید، بام خانه ها را فرا گرفت و مقابل درها را مسدود کرد. حیواناتی که شب را در هوای آزاد گذرانده بودند، صبح در زیر توده ای از گل های کوچک زرد رنگ مدفون شده بودند. آنقدر از آسمان گل بارید که وقتی صبح شد تمام خیابان های ماکوندو از گل های کوچک زردرنگ پوشیده شده بود.

برشی دیگر:

اورلیانو اکنون نه تنها همه چیز را درک می کرد بلکه از تجربیات برادرش هم می پرسید. یک مرتبه از او پرسید: عشق چگونه است؟ و چه حسی دارد؟ و خوزه آرکادیو سریعا پاسخ داد: مانند زلزله است!

برای تهیه این کتاب به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

 

نوشتن دیدگاه

You have to agree to the comment policy.

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>