ده روز با داعش از درون دولت اسلامی

ده روز با داعش از درون دولت اسلامی

ده روز با داعش

ده روز با داعش از درون دولت اسلامی نوشته یورگن تودنهوفر خبرنگار آلمانی که ده روز از نزدیک در دولت خود خوانده داعش زندگی کرده است.

اگر به دنبال روایتی بی طرف از آنچه در سوریه و عراق به دست داعش رخ داده هستید ده روز با داعش از درون دولت اسلامی را حتما مطالعه کنید. نویسنده  این کتاب یورگن تودنهوفر در ابتدا قاضی بوده است. وی بنا به قول خود در قضاوت یاد گرفته که حرف های دو طرف دعوا را بشنود و سپس حکم کند. لذا وقتی که قضاوت را ترک می کند و خبرنگار می شود، سعی می کند در گزارش های خود، حرف دو طرف ماجرا را بشنود،بیان کند و سپس حکم کند. کتاب در دو بخش کلی روایت می کند. در بخش اول روایات تودنهوفر از اعضای خارجی داعش است که از طریق فیس بوک و اسکایپ با آن ها ارتباط برقرار کرده است. در بخش دوم چگونگی سفر خود به عراق و ورود به دولت خودخوانده داعش را روایت می کند. روایت هایی مستند و جذاب و البته تکان دهنده از آن چه در درون داعش رخ داده است. سوالات تودنهوفر از داعشی ها و پاسخ های عجیب اعضای داعش.

کتاب توسط علی عبداللهی و زهرا معین الدینی ترجمه شده و در سال ۱۳۹۴ توسط نشر کوله پشتی چاپ گردیده است.

برشی از کتاب:

وقتی من هنگام دیدارم از سوریه شب ها گزارش های اینترنتی غرب را می خواندم، اغلب با خود فکر می کردم رسانه های غربی در مورد سرزمینی کاملا متفاوت از کشوری می نویسند که من از نزدیک تجربه می کنم.

برشی دیگر:

شیعه دو امکان دارند: یا پشیمان می شوند و داوطلبانه به اسلام حقیقی بازمی گردند یا کشته می شوند.

تودنهوفر: یعنی چنان چه ۸۰ میلیون شیعه ایرانی، عراقی و سوری پشیمان نشوند و داوطلبانه به سنت نپیوندند، همگی کسته می شوند؟

تروریست: درست است. قطعا همین طور است.

تودنهوفر: ۸۰ میلیون نفر؟!

تروریست: اگر لازم باشد.(می خندند) منظورم این است که چطور بگویم، خیلی با حال به نظر می رسد…

برای خرید این محصول به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید. 

 

 

نوشتن دیدگاه

You have to agree to the comment policy.

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>