دختر شینا

دختر شینا

دختر شینا

عاشقانه ای از زندگی یک شهید

دختر شینا عاشقانه ای است از زندگی شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر از زبان همسر ایشان خانم قدم خیر محمدی کنعان. کتاب از کلیشه تولد و تحصیل و کار گذر کرده و داستان جذاب آشنایی و عاشقی این زوج را با روایتی شیوا بیان می کند.روایتی از یک زندگی ساده روستایی. روایتی از کودکانه های یک دختربچه روستایی. روایتی از عاشقانه های یک دختر نوجوان. روایتی از احساسات یک رزمنده عاشق. بیانی از سختی های زندگی یک همسر شهید. آنچه کتاب را جذاب و متمایز کرده است بیان شیوای داستان عاشقانه ی نحوه آشنایی و دلداگی شهید و همسر ایشان است.

نویسنده کتاب خانم بهناز ضرابی زاده است. کتاب در سال ۱۳۹۰ توسط انتشارات سوره مهر چاپ شد. تا کنون بیش از ۹۰ بار تجدید چاپ شده است.

چرا شینا: (برشی از کتاب)

خدیجه(دختر راوی) از بغل شیرین جان(مادر راوی) تکان نمی‌خورد. نُقل زبانش «شینا، شینا» بود. همین شینا گفتن خدیجه باعث شد همه فامیل به شیرین جان بگویند «شینا»

برشی دیگر:

پیت های نفتم را گذاشتم آخر صف و ایستادم.هنوز برای مغازه نفت نیامده بود. نیم ساعتی که ایستادم، سرما از نوک انگشت های پایم شروع کرد به بالا آمدن. طوری شد که دندان هایم به هم می خورد. دیدم این طورنمی شود. برگشتم خانه و تا می توانستم جوراب و ژاکت پوشیدم و برگشتم. بچه ها را گذاشته بودم خانه و کسی پیششان نبود. تا ظهر چهار پنج دفعه تا خانه رفتم و برگشتم. بعد از ظهر بود که نفت به شعبه آمد. یک ساعت بعد نوبتم شد!

در متن تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «دختر شینا» آمده است:

بسمه‌تعالی

رحمت خدا بر این بانوی صبور و با‌ایمان؛ و بر آن جوان مجاهد و مخلص و فداکاری که این رنج‌های توان‌فرسای همسر محبوبش نتوانست او را از ادامه جهاد دشوارش باز دارد.جا دارد از فرزندان این دو انسان والا نیز قدردانی شود. (شهریور ۱۳۹۱)

برای تهیه این کتاب به فروشگاه کتاب مراجعه فرمایید .

 

یک دیدگاه در مورد “دختر شینا

نوشتن دیدگاه

You have to agree to the comment policy.

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>