خدایا اجازه

خدایا اجازه

حدایا اجازه

خدایا اجازه یکی از بهترین کتاب های موجود برای پاسخ به سوالات کودکان در مورد خداوند است.

یکی از مهمترین دغدغه های والدین مذهبی، پاسخ به پرسش های کودکان در مورد مسائل دینی است. بسیاری از مسائل دین نیازمند تحصیل و مطالعه است. لذا نمی توان به راحتی برای کودکان توضیح داد. کتاب خدایا اجازه در قالب پرسش و پاسخ هایی که بین کودکان و خدا شکل می گیرد، تلاش کرده که خدای مهربان را به کودکان معرفی کند. و نشان دهد که او خدای دعا و زندگی و دنیا و آخرت و بهشت و دوزخ است.به عبارت دیگر کتاب خدایا اجازه معرفی لطیفی از خدای پیامبران به کودکان است. هرچند پاسخ سوالات کلام خدا نیست اما همگی متکی بر آیات قرآن و احادیث ائمه علیهم السلام است.

نویسنده کتاب حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری است. ایشان در حدود ۲۰ سال در بحث کودکان تخصصی کار کرده اند و بیش از ۷۰ اثر در این رابطه تالیف نموده اند.

خدایا اجازه ویژه کودکان ۶ تا ۱۲ سال است. وهمچنین مناسب خواندن برای کودکان زیر شش سال می باشد.

این کتاب در سال ۱۳۹۵ توسط انتشارات جمال که یکی از انتشارات برگیزیده در بحث کودک و نوجوان است به چاپ رسیده است.

برشی از کتاب:

خدایا تو چه شکلی هستی؟

هندوانه چه شکلی است؟ هندوانه گرد است. مداد چه شکلی است؟ مداد دراز است. چیزی که دیدنی باشد شکل هم دارد اما اگر چیزی دیدنی نباشد شکل هم ندارد. من هم دیدنی نیستم. هیچ کس مرا ندیده و نخواهد دید. همه چیز که شکل ندارد. آیا درد دندان شکل دارد؟ درد دیده نمی شود و شکل هم ندارد. من نیز دیدنی نیستم و شکل ندارم.برای آن که مرا بیشتر بشناسی درباره شکل من فکر نکن. ببین پیامبرانم درباره من چه گفته اند. درباره مهربانی بخشش دانایی نیرومندی و روزی دهندگی من فکر کن.این برای تو بهتر است.

برای خرید این کتاب به فروشگاه سایت مراجعه کنید .

 

 

نوشتن دیدگاه

You have to agree to the comment policy.

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>