خداحافظ سالار

خداحافظ سالار

خداحافظ سالار

خاطرات پروانه چراغ نوروزی همسر سردار سرلشکر شهید حاج حسین همدانی، قافله سالار مدافعان حرم است.

خداحافظ سالار : سردار شهید حسین همدانی (ابو وهب) سال ۱۳۲۹ در شهرستان آبادان دیده به جهاد گشود. ۳ساله بود که به همدان عزیمت کردند. کودکی و نوجوانی را با کار و درس پشت سر گذاشت. در دوران انقلاب فعالیت های انقلابی داشت. پس از پیروزی انقلاب پایه گذاری و تأسیس سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی استان همدان را آغاز کرد و خودش به عنوان یکی از ارکان اصلی شورای عالی فرماندهی سپاه استان همدان، مشغول به فعالیت شد.در دوران دفاع مقدس نیز در جبهه های غرب و جنوب غرب در عملیات مختلف شرکت کرد.با شروع درگیری ها در سوریه خود را برای دفاع از حرم عمه سادات به سوریه رساند. عاقبت در تاریخ ۱۶ مهر ۱۳۹۴ در استان حلب سوریه به همرزمان شهیدش پیوست.

زندگی شهید همدانی پر بوده از حادثه، مجروحیت، گمنامی و کارهای بزرگی که ناشناخته مانده است. بخشی از کتاب به خاطرات و نقش شهید همدانی در تاسیس ۳ لشکر سپاه در سال‌های دفاع مقدس، و ماموریت‌های متعددی از جمله حضور وی در آفریقا و نهایتا دفاع از حرم اهل‌بیت در سوریه می‌پردازد. همه این‌ها در کنار شنیدنی‌های قصه حرم و مقابله با تفکیری‌ها در کتابی به عنوان خداحافظ سالار جمع شده است.

برشی از کتاب:

کم کم صدای تیراندازی ها بیشتر و بیشتر شد. ساختمان می لرزید. صدای شلیک آرپی جی و رگبار سلاح های سنگین برای ما که صبح امروز توی محیط امن تهران بودیم خیلی غیر منتظره بود و البته سوال برانگیز،یعنی چه اتفاقی دارد می افتد؟! سیم کارت عربی را که حسین بهم داده بود انداختم توی گوشیم و روشنش کردم اما تماس نگرفتم. هنوز نمی دانستم کوچه ای که ساختمان محل سکونت ما در آن قرار دارد از چند طرف در محاصره مسلحین قرار گرفته است اما دلم شور می زد.

برای خرید این کتاب به فروشگاه سایت مراجعه کنید .

نوشتن دیدگاه

You have to agree to the comment policy.

شما ممکن است از این برچسب ها و خصوصیات HTML استفاده کنید:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>